AFAD Arama Kurtarma Teknisyeni Maaşları

AFAD Arama Kurtarma Teknisyeni Maaşları

2 yıllık ön lisans mezunu olan bekar ve 7/1 derecesindeki bir arama kurtarma personeline net olarak 19 bin 800 TL maaş ödemesi yapılmaktadır

Güncel Maaşlar: 2024

2024 Maaş (TL)
En Düşük Maaş 19.800
Ortalama Maaş 24.300
En Yüksek Maaş 34.400

Arama Kurtarma TeknisyeniArama kurtarma teknisyeni mesleği yardımcı profesyonel meslek grubunda yer almaktadır. Son derece önemli görevlerde yer alan bu kişiler iyi eğitimli olmalıdır. Savaş anında, yangın, doğal afet ve kaza durumlarında oldukça bilgili ve yeteneğe sahip olmaları da bir diğer gerekliliktir. Bu yazımızda sizler için Arama kurtarma teknisyeni ne iş yapar, görevleri nelerdir, hangi bölüm mezunları bu işi yapabilir, şartları nelerdir ve ne kadar ücret alırlar tüm bu konular hakkında bilgilendirme sağlayacağız.

Arama kurtarma teknisyenleri tam manası ile zor zaman mesleğidir. Ülke, bölge yahut küçük bir alan zor bir sürece girdiği an arama kurtarma teknisyenleri bu noktada görev alırlar. Bu noktada arama kurtarma teknisyenleri kilit rol oynarlar.

AFAD PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1. AFAD personel alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, gereklidir.2.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak,3. Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek.

Yorum yapın

1melek.com