Akustik PVC Zemin Kaplama

Akustik PVC Zemin Kaplama Hakkında Bilgiler;

PVC zemin kaplamalar, polivinil klorür,tabanlı, stabilizatörler ve diğer katkı maddelerinin birleşimi ile meydana gelir. Genel özellikleri hakkında en önemli özelliği şudur. Sesi yutma yani tutma kabiliyeti aşırı fazla olan bir yer döşemesi diyebiliriz. Özellikle ev ortamında daha fazla denk geldiğimiz su ve yağ gibi sıvıları emme özellikleri fazlasıyla düşüktür. Bundan nedenle kolaylıkla temizlenmesi mümkündür.

Akustik PVC Kaplama Özellikleri

 • Ses yalıtımı özelliği mükemmeldir.
 • Esnek bir yapıya sahiptir, su geçirmez, yağ tutmaz, basınca aşırı dayanıklıdır.
 • Akustik kaplamada bir çok desen seçeneği ve özelliği ile çeşitli görünümler mevcuttur.
 • Aşınmaya dayanıklı üst katman dolayısı ile mukavemetlidir.
 • Çok katmanlı olmz özlliğinesahiptir.
 • PVC rulo malzemeler 2m, 3m ve 4m eninde üretilir.
 • Akustik PVC kaplama m2 fiyatları çok uygun oldukça ekonomiktir.
Akustik PVC Kaplama Özellikleri
Akustik PVC Kaplama Özellikleri

PVC Zemin Uygulama Ortamı ve Koşulları Hakkında Bilgiler;

Akustik PVC Zemin Kaplama uygulanması gereken yerler temiz, hava alma ihtimali olmayan, kapalı ve havadan zarar görmeyecek bir yer de olmalıdır. Uygulama işlemi gerçekleştikten sonra PVC yer kaplama malzemesinin herhangi bir zarar almaması için kapı kasalarının önceden takılmış olması gerekiyor. Herhangi bir alanda boya çalışması var ise bitmiş olmalıdır. Asma tavan vb çalışmlaların önceden bitirilmiş olması işinizi kolaylaştırır. Kalorifer petekleri var ise temizlenip tesisat işlrinin bitirilmiş olması gerekli. Bu ve benzer çalışmaların bitirilmiş olması durumunda görevlilerin iş sırasında zeminde meydana gelecek zararı %0 oranına indirir. Döşemesi bitmiş PVC zemin kaplama malzemelerinin bir mm’ den ince olmayacak şekilde naylon serilerek korunması gerekir. Uygulama başlamadan önce gelen tüm PVC kaplamlar dik bir şekilde konulmalıdır.

Akustik PVC Zemin Kaplama Kullanım Alanları Hakkında Bilgiler;

 • Yaşlılarımıza özenle bakılan huzur evlerimiz
 • Çocuklara iyi bir alan oluşturmak için okullar
 • Kullanışlı ve temiz olması için hastaneler
 • Rahat çalışma alanları için ofisler
 • Küçük çocuklarımız için ana okulu
 • Deneylerde sorun olmaması için laboratuarlar

Klinikler gibi bölgelerde ses iletimini kontrol altına almak için gürültüyü azaltmak için uygulanabilir. Üstteki şıkların benzeri mekanların tümünde Akustik Pvc ZeminK apmlama kullanılabilir. Ayrıca hijyen ve kolay temizlenebilir özelliği ile PVC zeminlerin kullanımında artış bekleniyor.

Akustik PVC Kaplama Kullanım Alanları

PVC Zemin Kaplama Uygulama Talimatları Hakkında Bilgiler;

Akustik PVC Zemin Kaplama Zemin kaplamanın uygulanacağı alanlar son derece düzgün ve tırtıksız bir şekilde olması gerekir. Düzgün ve güzel zeminler PVC zemin döşemesini kullanmak için oldukça uygun bir kullanım alanıdır. Beton zeminler, çok titizlikle güzel ve pürüzsüz bir şekilde uygulanmış olmasına dikkat edilmelidir. Bunun uygulama için üretilmiş özel adla verilen ürünler hakkında ustalara danışmak gerekir.

Tesviye Şapı Nedir, Ne İçin Kullanılır, Hakkında Bilgiler;

PVC zemin döşeme zemine uygulanması için düzgün bir yer gereklidir. Eğer düzgün zemin yok ise Tesviye Şapı ile düzeltme işlemleri yapıldığını söyleyebiliriz. Tesviye şapı, buna akıllı şap yada cıvalı şap diybiliriz kendinden yayılma özelliğine sahiptir. Çimento esaslı polimer modifiyeli bir düzeltme malzemesidir. Kısacası iş yapılacak alanın düzgün ve pürüzsüz bir şekilde olmasını sağlamak için temin edilip kullanılır.
Belli bir miktarda su ile çırpılarak kıvamına ulaştığımız da tesviye şapı zemine mala denilen inşaat aletiyle güzelce alana uygulanır. Tesviye şapının maksimum 4-5 civarı bir mm kalınlığında uygulanması gereklidir. Su bazlı bir ürün olduğundan PVC yer kaplama uygulamasına başlamadan önce tesviye şapının nem ölçer aleti ile mutlaka ölçülmesi gerekir. Hatta kurumamış ıslak yerlere mutlaka uygulama yapılmaması önemlidir.

Akustik PVC Zemin Kaplama Fiyatları Hakkında Bilgiler;

Bu başlık hakkında size verebileceğimiz net bilgiler malesef bulunmuyor. Fakat şunu rahatlıkla söyleyebiliriz Akustik PVC kaplama m2 fiyatları çok uygun veoldukça ekonomiktir. Bu zemin kaplamayı araştırıp 2-3 yer ile görüşüp kendi bütçenize göre bir fiyat bilgisi almanız şiddetle tavsiye edilmektedir.

“Akustik PVC Zemin Kaplama” üzerine bir yorum

 1. Akustik PVC Döşeme, akustik döşeme, akustik paneller, ses yalıtımı

  PVC, Akustik PVC Döşeme imalatında kullanılan bir malzemedir. Akustik döşeme ve ses yalıtımı için yaygın bir malzemedir. PVC’nin ahşap veya metal gibi diğer malzemelere göre birçok avantajı vardır. PVC kullanmanın ana faydalarından biri, zamanla eğilme veya sarkma olmamasıdır. Diğer bir faydası da, iyi görünmesini sağlamak için fazla bakım gerektirmemesidir.

  PVC ayrıca neme karşı yüksek bir dirence sahiptir, bu da onu banyo ve mutfak gibi yüksek düzeyde nemin olabileceği alanlarda kullanım için mükemmel kılar. Akustik PVC Döşeme, dış kaynaklardan gelen gürültünün yanı sıra ağır mobilyaların hareket ettirilmesi veya taşınması gibi iç kaynaklardan gelen gürültüyü azaltmaya yardımcı olacaktır.

  Yanıtla

Yorum yapın

1melek.com