En Çok Kullanılan 10 Arkadaşlık Uygulaması

Teknoloji her geçen gün biraz daha insanların hayatına hâkim olmaya başlıyor.Böyle zamanlarda kişilerin sosyal ilişkileri de farklı bir boyut kazanmaya başlıyor.Birçok nedenle evinde zaman geçirmek zorunda olan kişiler yalnız kalmamak adına farklı medya kanalları üzerinden başka kişilerle etkileşim halinde olabiliyor.En iyi arkadaşlık uygulamaları 2021 yılında da kişilerin sosyal çevrelerini genişletmelerine yardımcı oluyor.

Sosyal çevrenizi genişletme konusunda biraz çekingen hissediyorsanız bu uygulamaları kullanarak geniş arkadaş çevresine sahip olabilirsiniz.Tanışma ve sohbet uygulamaları olarak sanal ortamda birçok farklı alternatif vardır.Bu uygulamalar üzerinden tek yapmanız gereken arkadaş kriterlerinizi belirlemek oluyor.

Okcupid Arkadaşlık Uygulaması

Okcupid Arkadaşlık Uygulaması

En iyi arkadaşlık uygulamaları içerisinde Okcupid önemli bir yere sahiptir.Bu arkadaşlık uygulaması dünyanın birçok ülkesinde kullanılıyor.Mobil tabanlı olarak tasarlanan bir uygulama olsa da bilgisayarınızla eşleştirme yaparak da kullanmanız mümkün olacaktır.Uygulamanın tek dezavantajı kısıtlı olarak mesaj gönderimi yapılabilmesi oluyor.

Diğer sohbet uygulamasına üyelik gerçekleştirirken mutlaka hem kişisel bilgilerinizi hem de hobi ve uğraşlarınızı doğru olarak girmeniz gerekiyor.Çünkü uygulamanın arkasında çalışan algoritma uygulama üzerinde ki en iyi eşleşmeleri bu bilgileri baz alarak yapıyor.Yani en doğru kişilerle karşılaşmak istiyorsanız sizi en iyi tanıtan bilgileri vermeniz gereklidir.

Blendr Arkadaşlık Uygulaması

Blendr Arkadaşlık Uygulaması

Dünya üzerinde en fazla kullanılan arkadaşlık uygulamalarından birisi de Blendr uygulamasıdır.Ücretsiz arkadaşlık uygulaması arayışında olanlar için çok ideal bir seçim olabilir.Bu uygulamanın en önemli özelliği konum bilgisi üzerinden etrafınızda olup da ilişkisi bulunmayan kişileri sizlere gösteriyor.

Uygulamaya üye olduktan sonra konum bilginizi daha sonradan değiştirebilme şansınız da bulunuyor. Anlık olarak yükleme yapanları da gösteren bir özelliği bulunuyor.

Tinder Arkadaşlık Uygulaması

Tinder Arkadaşlık Uygulaması

Sanal sohbet uygulamaları içerisinde en iyi seçeneklerden birisi de Tinder uygulamasıdır.Tinder şuanda en fazla kullanılan sohbet uygulamaları içerisindedir.Her geçen gün daha da fazla kişi tarafından kullanılması uygulamanın en önemli özelliklerindendir.Bu uygulamayı akıllı cihazınıza indirmeniz ve profilinizi düzenlemeniz gerekiyor.

Karşınıza gelen eşleştirme sonuçlarını sağa ve sola kaydırarak görmeniz mümkün oluyor.Çok kolay ve kullanıcı dostu bir arkadaşlık uygulaması olması Tinder uygulamasının en önemli özelliğidir.Bununla birlikte sosyal medya hesaplarınızı da kullanarak uygulama üzerinde ki profilinizin daha fazla kişi tarafından ziyaret edilmesini sağlamanız mümkün oluyor.Uygulamanın filtrelerini kullanarak yaş ve konum özelliklerine göre birçok yeni arkadaş edinmeniz mümkün olmaktadır.

Coffee Meets Bagel

Cofee Meets Bagel Arkadaşlık Uygulaması

2016 senesinden bu yana aktif bir şekilde kullanılan Coffe Meets Bagel uygulaması arkadaş bulma konusunda son derece yüksek standartlardadır.Uygulamayı market üzerinden indirebilirsiniz ve Facebook hesabınız ile giriş yapabilirsiniz.Profilinizi düzenledikten sonra uygulama üzerindeki herkes sizi görmeye başlayacaktır.

Uygulama içerisinde her kullanıcıya 1000 tane kahve çekirdeği veriliyor ve sizin de kahve yanına bir kurabiye aramanız gerekiyor.Kurabiye ise uygulamada ki diğer partnerlerdir.Eğer kahve çekirdeğiniz biterse uygulama üzerinden ücretli olarak yeni kahve çekirdekleri satın alabilirsiniz.Sohbet uygulaması arayışında olanlar için son derece eğlenceli bir ortamdır.

Happn Arkadaşlık Uygulaması

Happn Arkadaşlık Uygulaması

Çok kullanılan arkadaşlık uygulaması olarak Happn de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.Bu uygulama ile çevrenizde olup da fark edemediğiniz birçok kişiyi fark edebilme imkânı bulabilirsiniz.Türkiye’de çok kullanılan arkadaşlık uygulamaları arasında yer alıyor ve Facebook ile giriş yaparsanız farklı açılardan da uygulamadan yararlanabilirsiniz.

Bu uygulamanın birçok arkadaşlık uygulamasına üstün yanı ise kişilerin hangi konumda daha önce kaç kere bulunduğunu da gösteriyor olmasıdır.Burada gördüğünüz kişilere kalp işareti göndererek beğenmeniz de mümkündür.Eğer gösterilen ilgi karşılık bulursa mesajlaşma seçeneğini kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Interpals Arkadaşlık Uygulaması

Interpals Uygulaması

Yabancılarla sohbet edebileceğiniz bir uygulamadır.Yabancı sohbet uygulaması olarak çok fazla kullanılmaktadır. Ancak uygulama içerisinde birçok Türk ile karşılaşmanız da muhtemeldir.Dil becerisini geliştirmek isteyenler bu uygulamayı 7/24 kullanabilirler.Ne kadar yabancı dil bilen kişi ile tanışma imkânı bulursanız o kadar fazla dil yeteneğinizi geliştirme şansı elde edebilirsiniz.

Hayatınıza farklı bir pencere açmak isterseniz Interpals arkadaşlık uygulaması avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bu platformda İngilizce geliştirmek isteyen birçok kişi bulunuyor.Tek yapmanız gereken uygulamaya kayıt olmak olacaktır.

Jaumo Arkadaşlık Uygulaması

Jaumo Arkadaşlık Uygulaması

50 milyonluk indirme sayısı ile 2021 senesinin de en popüler arkadaşlık uygulamaları arasında yer alıyor.Yüksek standartlarda bir uygulama olan Jaumo diğer tanışma uygulamalarından bir hayli farklı denilebilir.Bu uygulamanın en güzel yanı ise Instagram’da olduğu gibi canlı yayınlar yapabilme şansıdır.Story paylaşabilir ve popüler hale gelebilirsiniz.Jaumo uygulamasının bir diğer avantajı ise dilerseniz burada kişisel bilgilerinizi saklama imkânıdır. Yani uygulama hakkında detaylı bilgiler edinerek misafir olarak da kullanabilirsiniz.Misafir kullanıcılar da uygulamanın tüm olanaklarından geniş ölçüde yararlanabiliyor.

Hawaya Arkadaşlık Uygulaması

Hawaya Arkadaşlık Uygulaması

Hawaya arkadaşlık uygulaması kişilerin kendi ilgi alanlarına ve kültürel yakınlıklarına göre arkadaş eşleştirmesi yapan evlilik amaçlı ciddi bir tanışma uygulamasıdır.Uygulamaya Facebook ile giriş yapılabildiği gibi telefon numarası ile de giriş yapılabilmektedir.Giriş yaptıktan sonra sizden isim,doğum tarihi,dini inanç,cinsiyet ve bir de fotoğraf istenmektedir.Yüz tanımlama sistemi ile de gerçek bir kullanıcı olup olmadığınız doğrulandıktan sonra uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

Hawaya uygulaması ile tamamen karşı cinsiyetten gerçek kişilerle karşılaşmaktasınız.Uygulama size önerilen kişi ile mesaj gönderme seçeneği ile iletişim kurmanızı sağlayabilecek özelliğe sahip.Ücretsiz olarak sunulan özellikleri olduğu gibi premium özellikleri de bulunan ve neredeyse 1 milyondan fazla kullanıcısı olan Hawaya,yeni insanlarla tanışmanıza olanak sağlayacaktır.

Bumble Chat Arkadaşlık Uygulaması

Bumble Chat

En çok kullanılan arkadaşlık uygulamaları içerisinde Bumble’in yeri tartışılmazdır.Bumble uygulamasında öncelik kadınlarındır.Burada sohbet edilecek kişileri kadınlar kendileri seçer ve kadınlar konuşmayı başlatır.ABD’de en fazla kullanılan arkadaşlık uygulaması olduğunu söylemek mümkündür.Çünkü Amerika’dan katılımcı sayısı bir hayli fazladır.

Sanal arkadaşlık uygulaması arıyorsanız Bumble uygulamasını Google Play Store ya da App Store üzerinden akıllı cihazlarınıza indirmeniz mümkündür.Keyifli zaman geçirmek için arkadaşlarınızı uzaklarda aramanıza gerek yok.En iyi sohbet uygulamaları ile çok fazla arkadaş bulabilmek çok kolay.

HEEY Arkadaşlık Uygulaması

Heey Flört Uygulaması

Yaklaşık olarak 10 bin indirmeye sahip bir diğer arkadaşlık uygulaması olan HEEY,diğer birçok flört uygulamaları gibi konumunuza göre size kullanıcılar göstermektedir.Sohbet et ve hediye gönder seçenekleri bulunan uygulamada hesap açılışında kısıtlı mesaj gönderme hakkı bulunuyor.Daha sonra ise mesaj göndermek istenirse belirli bir ücret tahsis ediliyor.Tabi uygulamanın fake hesaplarla dolu olabileceğini de unutmamak gerek.İndirip denemek tamamen size kalmış 🙂

Not:Bu yazımızda sizlere çok kullanılan 10 arkadaşlık uygulaması hakkında bilgiler sunduk.Uygulamalar içerisinde yapacağınız bilinçsiz hareketler veya ödemeler sizleri sıkıntıya düşürebileceği için mantıklı davranmanızda yarar olacağını belirtmeliyiz.Bilmediğiniz,emin olmadığınız seçeneklerden uzak durmakla birlikte iletişim kurduğunuz insanların gerçek olup olmadığına da özellikle dikkat etmelisiniz.

 

İmaj Kaynakları:

Yorum yapın

1melek.com