En iyi Aksiyon Oyunları Listesi 2022

Xbox, Epic Games, Steam veya bilgisayar oyunları için diğer dijital oyun pazarlarından herhangi birine girdiğinizde, birçok satın alma seçeneği ile karşı karşıya kalırsınız. Bir rol yapma oyununda hem büyü yapmak ve hem canavarları öldürmek ister misiniz? The Witcher III: Wild Hunt ve Xanadu Next, ihtiyacınız olan oyunlar olabilir. Çevrimiçi rakiplere karşı rekabet etme havasında mısınız? Street Fighter V: Champion Edition veya Tekken 7 gibi bir dövüş oyunu size iyi gelebilir. Kısacası, PC oyun alanı derin ve çeşitlidir. Yine de seçimlerinizde kendinizi çok kısıtlamayın; En iyi aksiyon oyunları arasından hızlı ve akıllıca bir oyun satın alımı kararı vermenize yardımcı olması için bu makaledeki bilgileri kullanmaktan çekinmeyin.

Ancak bu yazının en çığır açan PC oyunlarının veya gelmiş geçmiş en iyi oyunların bir incelemesi olmadığını lütfen unutmayın. Basitçe söylemek gerekirse, bu yazı bir masaüstü bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayarınız varsa satın almanız gereken oyunları size anlatmak için yazıldı. Bu yazıda geçen bazı oyunlar günümüze yakın tarihlerde çıkış yapmamış olsa bile hala oynamaya değer ve eşsiz oyun deneyimi sunan oyunlar olacak.

En sevdiğiniz oyun bu listede yoksa üzülmeyin. Şimdiye kadar birçok en iyi oyunlar listelemesi yapılmıştır ve hepsi birbirinden farklıdır. Tıpkı oyuncuların oyun zevklerinin çok farklı olması gibi. Eminiz ki bu listede daha önce duymadığınız en az 1 oyun vardır. İşte o muhteşem en iyi aksiyon oyunları listesi…

1- Adventures of Pip

adventures of pip
Adventures of Pip

Tic Toc Games’in Adventures of Pip oyunu ilginç bir oyun deneyimi vaadediyor, yan kamera bakış açısına sahip bu aksiyon-platform oyununda: 1 bitlik ve 16 bitlik formları arasında piksel tabanlı bir kahramanı geliştirerek, seviyeden seviyeye atlayarak savaşmak ve bossları yenmek birincil hedefiniz olacak. Eşsiz, zengin bir çevresi olan bu eğlenceli oyun, silahlar ve güçlendirmeler sınırlı olmasına rağmen, harika bir oynanışa sahip.

Adventures of Pip Steam fiyatı ₺18,50 ve steam indiriminde kayıtlara geçen en düşük fiyatı ₺4,80 (2020 yaz indirimi -%80)

2- Assassin’s Creed Valhalla

assassins creed valhalla
Assassin’s Creed Valhalla

Assassin’s Creed serisi, 2007’deki ilk çıkışından bu yana, Antik Yunanistan, Rönesans İtalya ve Devrimci Savaş dönemi Amerika dahil olmak üzere bizi sayısız tarihi ortama götürdü. En yeni bölüm Assassin’s Creed Valhalla, Vikinglerin 9. Yüzyıl İngiltere’sini işgalini tarihin en kötü şöhretli akıncılarının perspektifinden detaylandırıyor. Valhalla seriye tamamen yeni bir şey getirmese de aynı derecede oynanış kalitesi ile, Origins ve Odyssey’nin ayak izlerini takip eden en iyi aksiyon oyunları arasında olmazsa olmaz dediğimiz mükemmel bir PC oyunu.

Assassin’s Creed Valhalla Epic Games Store fiyatı ₺269,Playstation Store fiyatı ₺470, Ubisoft Store fiyatı ₺269

3- Axiom Verge

axiom verge
Axiom Verge

EA Sports’un Tiger Woods PGA Tour ve NFL Street franchise’ları üzerindeki çalışmaları ile tanınan geliştirici Tom Happ, indie oyun yapımcısı oldu ve Metroidvania türüne hoş bir oyun daha kattı. Bu 2D platform oyunu, Castlevania: Symphony of the Night ve Metroid gibi klasik yan kamera bakış açısına sahip oyunlarının en iyi yönlerini bir araya getirerek hem türün yeni başlayanları hem de deneyimli oyuncuları için rafine bir deneyim sunuyor. Axiom Verge eğlenceli, ilgi çekici bir oyun, ancak ağır ilerleyen hikaye öğeleri ve görünüşte anlamsız silahlar, deneyimi biraz bozabilir.

Axiom Verge Steam fiyatı ₺31,00 ve steam indiriminde kayıtlara geçen en düşük fiyatı ₺7,75 (2021 yaz indirimi -%75)

4- Batman: Arkham City

batman arkham city
Batman: Arkham City

Batman: Arkham Asylum’u sevdiyseniz, Batman: Arkham City‘yi de seveceksiniz. Geliştirici Rocksteady Studios, Asylum’dan işe yarayan her şeyi (heyecan verici dövüş, mükemmel seslendirme) bu oyuna adeta transfer etmiş, ancak tahmin edebileceğiniz gibi çok daha az yenilik sunuyor. Ancak oyun, hala PC’nin en iyi aksiyon oyunlarından biri olarak kalacak kadar eğlenceyle dolu.

Batman: Arkham City GOTY (Game Of The Year Edition) olarak Steam’de fiyatı ₺31,00 ve steam indiriminde kayıtlara geçen en düşük fiyatı ₺7,75 (Open World Sale -%75)

5- Bayonetta

bayonetta
Bayonetta

Orijinal Bayonetta şimdiye kadar yapılmış en iyi aksiyon oyunlarından biridir ve God Hand ve Ninja Gaiden Black gibi tür klasiklerinin yanında kolayca yerini korur. Bayonetta, anlık olarak hareketlerinizi değiştirmeye ve arka arka sıralama sistemine sahiptir ve hikayedeki her yaratığa karşı kombo yapma yeteneğinizi test eder. Bayonetta’nın zayıf PlayStation 3 performansına rağmen, PC bağlantı noktasına entegre edilme şekli mükemmel. Aksiyonu çok sağlamdır, yüksek kare hızında ve yüksek çözünürlükte oyunu oynayabilirsiniz. Tüm bu özellikler, oyunun bu sürümünü kusursuz bir oyun deneyimi sunar hale getirmiştir. En iyi aksiyon oyunları arasına bu sebeple bu efsane oyunu da dahil ettik.

Bayonetta Steam fiyatı ₺60,00 ve steam indiriminde kayıtlara geçen en düşük fiyatı ₺15,00 (2021 yaz indirimi -%75)

6- Blazing Chrome

blazing chrome
Blazing Chrome

 

Açıkça söylemek gerekirse, JoyMash tarafından geliştirilen Blazing Chrome, şimdiye kadar yapılmış en iyi koş ve vur oyunlarından biridir. Oyun içinde Bir robot kıyameti tarafından harap olmuş Terminatör evrenine benzeyen dünyada, mekanik düşmanları yok etmeniz için tasarlanmış yüksek güçlü silahlarları kullanan karakterleri kontrol ediyorsunuz. Oyunların altı aşaması boyunca büyük patlamalar, vahşi aksiyon ve devasa bosslar ile karşılaşacaksınız. Yeni oyun özellikleri bu türü ilerletmek için yeterli değil, ancak Blazing Chrome, bu oyun türünün gerektirdiği hemen hemen her şeyi doğru yapıyor.

Blazing Chrome Steam fiyatı ₺27,00 ve steam indiriminde kayıtlara geçen en düşük fiyatı ₺10,80  (2021 yaz indirimi -%60)

7- Carrion

carrion
Carrion

Carrion, Devolver Digital tarafından yayınlanan ve içinde korkunç, uzaylı bir parazit olarak oynadığınız Metroid benzeri, 2D bir platform oyunudur. Bu ifade, PC oyununun tam olarak nasıl oynandığını anlamak için ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri içerir. Metroid benzeri 2D platform oyunu. Korkunç, uzaylı bir parazit olarak oynamak. Başka bir deyişle, Carrion, bol miktarda kanlı şiddet içeren harika stilize, bağımsız bir platform oyunudur.

Carrion Steam fiyatı ₺36,00 ve steam indiriminde kayıtlara geçen en düşük fiyatı ₺23,40 (2021 yaz indirimi -%35)

8- Cuphead

cuphead
Cuphead

Cuphead, Konami’nin ikonik Contra serisini taklit eden ve aynı zamanda 1920’ler ve 1930’lar dönemi çizgi filmlerinde öne çıkan animasyon tarzından büyük ilham alan büyüleyici bir koş ve ateş et melezidir. Contra serisinin hızlı oynanışına aşinaysanız, Cuphead tam size göre olmalı. Baş karakter ve kardeşi Mugman, görevlerini tamamlamak için çok çeşitli tehlikeli aşamaları ve bossları en iyi şekilde yenmelidir. Cuphead, Contra ve diğer tür klasiklerinde bulunan geniş seviye tasarımından yoksundur. Ancak hardcore aksiyon, sizi üstesinden gelmeniz gereken karmaşık ve tatmin edici boss dövüşleri ile ödüllendirir.

Cuphead Steam fiyatı ₺31,00 ve steam indiriminde kayıtlara geçen en düşük fiyatı ₺21,70  (2019 kış indirimi -%30)

9- Daemon X Machina

daemon x machina
Daemon X Machina

Daemon X Machina oynarken Mobile Suit Gundam, Super Dimension Fortress Macross veya diğer klasik mecha anime serilerini hatırlarsanız  şaşırmayın. Mecha-aksiyon oyunu, ilhamını metal kaplı zırhtan alıyor. Eski Zırhlı Çekirdek geliştiricilerinin buluşu olan Daemon X Machina; müthiş aksiyon, çeşitli silah ve yükseltmeler içeriyor. Neredeyse anlaşılmaz olan hikaye, en iyi ihtimalle dinlemeye değer, en kötü ihtimalle atlamaya değer, ancak oyunun olumlu yönleri, hatalarından daha ağır basıyor. Tür hayranları, bu oyunu satın alırsa pişman olmayacaktır.

Daemon X Machina Steam fiyatı ₺92,00 ve steam indiriminde kayıtlara geçen en düşük fiyatı ₺59,80 (2021 yaz indirimi -%35)

10- Darksiders III

darksiders 3
Darksiders III

Kıyametin Dört Atlısı’nın talihsizliklerini takip eden Hıristiyan dünyanın sonu senaryosunun oluşturucusunun yeniden yorumu olan Darksiders serisi, bazı geliştirmeler ile geri dönüyor. Darksiders III ile Yedi Ölümcül Günah’ı ele geçirmekle görevlendirilen, öfkeli ve öngörülemeyen Fury adlı karakterin kontrolü sizin ellerinize bırakılıyor. Dikenli bir kırbaç ve korkunç bir çeviklikle donanmış Fury, modern dünyanın kalıntılarını keşfediyor ve Metroid benzeri bir ortamdaki tehditleri yok ediyor. Ancak oyun; savaş sistemi, tutarsız bir kamera ve sinir bozucu düşmanlar gibi oyun keyfini bozan birkaç sıkıntıya sahiptir. Yine de Darksiders III, teması size hitap ediyorsa oynamanız gereken keyifli bir aksiyon oyunu.

Darksiders III Steam fiyatı ₺269,00 ve steam indiriminde kayıtlara geçen en düşük fiyatı ₺67,25 (2021 yaz indirimi -%75)

En İyi Bilgisayar Oyunları Nasıl Seçiliyor?

Bildiğiniz gibi oyun puanlama sistemleri birçok oyun pazarına entegre edilmiş haldedir. Bunlar haricinde sadece oyun puanlama ve eleştirme işlevi gören siteler de vardır. En iyi aksiyon oyunları da dahil olmak üzere tüm En iyi bilgisayar oyunlarını oyuncular belirliyor. Oyunları oynarken veya bitirdikten sonra hakkında çeşitli forumlarda yorum yapmak, oyunu puanlamak oyun sektörünü düşündüğünüzden daha fazla etkiliyor olabilir. (Bilgisayar Oyunu Nasıl Yapılır?)

İlk defa denenmiş olan bir oyun mekaniğinin ya da daha önce örnekleri bulunan bir sistemin yeniden yorumlanmasının, oyuncular tarafından büyük bir ilgiyle ve övgüyle karşılanması gelecekte çıkacak oyunların bu bilginin ışığında çıkması anlamına gelir. Oyun sektörünün en büyük silahı ilgi gören fikirleri sonuna kadar kullanmasıdır.

 

1melek.com