Fizyoterapist Maaşları

Fizyoterapist maaşları 4 yıllık fizik tedavi bölümü okuyanlar ve 4 yıllık fizik tedavi bölümünü tercih etmeyi düşünen öğrencilerin cevabını merak ettiği bir sorudur. 2023  yılında yapılan enflasyon zammı sonrası 2024 yılı fizyoterapist maaşları bir hayli artmıştır. Özellikle Kamuda çalışmak için meslek sahibi olmak isteyenlerin teercih edebileceği alanlarda yer alıyor. Öte yandan Kamu ve Özelde hizmet vermekte olan Fizyoterapistlerin maaşları merak konusu oldu.

Fizyoterapist alımları tüm bakanlıklar ve kurumlar tarafından yapılıyor. Özellikle Sağlık Bakanlığı tarafından yapılann Fizyoterapist alımları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da alım yapılmaktadır.

Fizyoterapist Nedir? Ne Demek? Kimdir?

Vücutlarında kronik ağrılardan, sancılardan şikayetçi olan insanların başvuracağı tedavilerin başında fizyoterapi gelmektedir. Bu alanda çalışan personellere ise fizyoterapist denir. Doğumla birlikte başlayan veya sonrasında meydana gelen ağrı, sancı, aksaklık, rahatsızlık nedeniyle kullanılan tedavi yöntemidir. Fransızca kökenli olan bu kelime fizik tedavi uygulayan profesyonelleri ifade eder. Fizik ve terapi kelimelerinin birleşiminden oluşan bu kelime sağlık alanında görevli profesyonelleri işaret eder. En az lisans mezunu olması gereken bu kişilerin günümüzde iş bulma sorunu çok yaşamadığı belirtilir.

2024 Fizyoterapist Maaşları

Fizyoterapist Güncel Maaş
En Düşük 25.240₺
Ortalama 31.550₺
En Yüksek 75.000₺

Yorum yapın

1melek.com