Hayatın 6 Acı Gerçeği

Hayatın 6 Acı Gerçeği Günümüzde insanlar düşüncelerinde fazla yaşadığı için hayatın acı gerçeklerini unutuyor. Bireysel hayatlarında hayallerinin yıkıldığını görerek depresyon, anksiyete gibi psikolojik sorunlar ortaya çıkıyor. Bu yüzden insan problemlerini çözmek yerine kaçmayı tercih ettiğinden dolayı daha da mutsuz hale geliyor.

Acı Gerçkler – Hayatın Acı Gerçekleri

Konfor alanının verdiği rahatlık yüzünden hayatını yaşamıyor ve insan kendini hayatın gerçeklerinden koparıyor. İnsan hayatın gerçeklerini kabul etmeli ve yüzleşmek zorundadır.

Ölüm Gerçeği

1)Ölüm

Hayatın en önemli gerçeği ölümdür. Her insan ölüm korkusuyla yaşar ama buna korkuyu korku olarak düşünmemesi lazım gerekir. İnsan bir gün öleceğini kabul edip hayatını istediği gibi yaşamalıdır. Örneğin bir insan üretmek istiyorsa üretmelidir, kitap yazmak istiyorsa yazmalıdır. Bunun gibi çok gibi çok örnek var. Yeter ki insan hayatını istediği yaşasın. Çünkü insan yapamadığı şeyler için “keşke zamanında yapsaydım “benzeri cümleler kurarak iç çeker. Hayatı istediğiniz gibi yaşayın.

Kimse Vazgeçilmez Değildir

2)Kimse Vazgeçilmez Değildir

İnsan doğası gereği bencil varlıktır. İnsanın insana çektirdiği zülüm yoktur zaten. Birbirine üstünlük kurmak ister her zaman. İnsanlarla iletişimimizi o yüzden belli bir sınırlar içinde ve saygı içerisinde kurmamamız lazımdır. Size üstünlük kurmaya çalışan birisiyle iletişimi kesin. Kişisel hayatınıza birisine almak istiyorsunuz da onunla zaman geçirin. Hayat kısa.

Hayat Bazen Adalet İçin Siz Yorar

3)Hayat Bazen Adalet İçin Siz Yorar

Hayatın 6 Acı Gerçeği Hayat gerçekten adil değil. Her insan kendi hakkını almak ister ama hakkını almak için çok uğraşmalıdır. İnsan bu hayata emeğinin karşılığı almak için değil üretmek için gelmiştir. Bu bir tercih meseledir. Başarılı olmak isteyen başarmak için çabalar. Yatmak isteyen yatar. Önemli olan sadece çok fazla gayret göstermek.

Bir insanı değiştiremezsiniz

4)Bir insanı değiştiremezsiniz

Hayatın 6 Acı Gerçeği Hayalinizde erkeğin veya kadının özelikleri var diyelim. Karşınıza çıktı ve birbirinize aşık oldunuz, ilişkiniz başladı. İlişki başladığı andan itibaren hayalinizde yaşamaya başladınız ve hayalinizdeki kadının özeliklerine sahip değil. Burada yapmamanız gereken yanlış ilişkide olduğunuz insanı sakın değiştirmeye çalışmayın. Onu olduğu gibi kabullenin. Güzel ve ideal bir ilişki olması gereken en önemli doğru.

İnsanlar Güce Değer Verir

5)İnsanlar Güce Değer Verir

Hayatın 6 Acı Gerçeği İnsanın doğasında olan bir şey yapılacak bir şey yok bu konuda. Ne kadar güçlü olursanız çevrenizde o kadar insan olur. Çevrenizdeki insanlar kadın ya da erkek olsun. Ne kadar para kazandığınıza bakar ve ona göre sizinle iletişim kurmak isterler.

Kendini hayatta göstermek ve entelektüel olmak için not. Entelektüel olmak bilgili olmak değildir, bilgiyi nasıl kullandığında ilgilidir.

Sevdiğiniz Kişiyi Fazla İncitirsiniz

6)Sevdiğiniz Kişiyi Fazla İncitirsiniz

En çok sevdiğimiz insanı sinirlendirir ve kalbini kırarız bu hayatta. İnsan bile bazen ne yaptığını bilmiyor hayatta. Hayatın gerçekleri hakkında farkındalığı yüksek olan insan sevdiği insanı incitir ama nerede duracağını da bilir. Ona görede sevdiği insanın kalbini onarmaya çalışır.

Neden diyorsunuz?

Çünkü Allah insanı erkek ve kadın olarak ikiye ayırdı. Kalplerindeki eksikliği aramak için yola çıkardı. Ve yolda bulduğu kişilerin kalplerini kırdı sadece ta ki kalbinin eksik yarısını bulana kadar.

1melek.com