Hollywood Ünlüleri Nerede Yaşıyor?

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk filmin New York civarında çekildiği bilinmektedir. 1900’lü yıllara doğru Kaliforniya’nın temiz ve açık havası yapımcıları burada film çekmeye itmiştir.Bu da birçok Hollywood yıldızının doğuşuna vesile olmuştur.

Hepimizin neredeyse her gün isimlerini televizyonlarda,sosyal medyada duyduğumuz Hollywood ünlülerinin nerede yaşadıklarını hiç merak ettiniz mi? İşte o ihtişamlı yaşamlarını sürdürdükleri ihtişamları evler…


Hollywood’un Simgesi Hollywoodland

Hollywoodland
Hollywood’un Simgesi Hollywoodland

Başta Amerikalı emlakçılar tarafından gayrimenkul tanıtımı yapma amacıyla Kaliforniya bölgesinde bir tepeye dikilen tanıtım panosuydu. Zamanla asıl amacından sapmış ve bölgenin Amerikan Sinema Endüstrisi ile birleşmesiyle harmanlanarak bölgenin simgesi haline gelmiştir.


Hollywood’un Ünlü Bölgeleri

Baverly Hills

baverly hills
Baverly Hills

West Hollywood

West Hollywood
West Hollywood

Sunset Bulvarı

Sunset Bulvari
Sunset Bulvarı

Hollywood Bulvarı

Hollywood Bulvari
Hollywood Bulvarı

Hollywood Yıldızları Nerelerde Yaşıyor?

En ünlü Hollywood yıldızları ve yaşadığı yerler

Leonardo Di Caprio

Leonardo Di Caprio
Leonardo Di Caprio

Leonardo Di Caprio: 1997 yapımı Titanic filmi ile adını duyuran Amerikalı oyuncu ve yapımcı. 2.24 milyon değerinde California’da bir evi bulunuyor.Ana binada dört misafirhanede iki yatak odası,bir spor salonu,bir ofis bulunan evi mütevazi göründüğü kadar ihtişamlı da.Modern ve doğa ile iç içe olan bu evin güzel bir bahçesi bulunuyor.Bahçesinde bulunan veranda neredeyse 50 kişiyi barındırabilecek kadar büyük.

Angelina Jolie

Angelina Jolie
Angelina Jolie

Angelina Jolie: Amerikalı aktris, yapımcı ve hayırsever Angelina Jolie, Los Angeles’ta 25 milyon dolar değerinde bir malikanede yaşıyor. Malikane, konuklara özel bir stüdyo daireye sahip olması ile dikkat çekiyor. 7 bin 500 m2’’lik evin dev bir terası var.

Rihanna

Rihanna
Rihanna

Rihanna: Barbados asıllı şarkıcı ve aktris. Barbaros adasındaki malikanesi 6.8 milyon dolar değerinde. Akdeniz iklimine uygun görünen malikanede 6 yatak odası,özel sinema ve oyun salonu bulunmakta.Oldukça büyük bir alana sahip evin, 7/24 çalışan bir resepsiyonu bulunuyor.

Will Smith

Will Smith
Will Smith

Will Smith: Amerikan aktör, yapımcı ve rap müzisyeni. Calabasas Compound’da bulunan evinin sinema salonu ve kayıt stüdyosu var. Sinema salonuna sahip evin 9 adet yatak odası bulunuyor.

Julia Roberts

Julia Roberts
Julia Roberts

Julia Roberts: 140 milyon dolar servetiyle Hollywood Dünyası’nın en zengin oyuncularından birisidir. Oscarlı oyuncu, Malibu sahilinde özel olarak yaptırdığı evinde yaşıyor. Oldukça lüks olan malikanenin, önceden iki evin yıkılmasıyla ortaya çıkan arazide yapıldığı biliniyor.

Sylvester Stallone

Sylvester Stallone
Sylvester Stallone

Sylvester Stallone: Amerikan aktör, senarist ve yönetmen. Beverly Hills’te bulunan malikanesinin 10 milyon dolar değerinde olduğu biliniyor. Oldukça modern olan evin 5 banyosu ve 4 yatak odası bulunuyor.

John Travolta

John Travolta
John Travolta

John Travolta: Amerikalı oyuncu ve şarkıcı. Kendine ait özel jeti bulunan aktör, evinde bir uçak pistine sahip. Evin büyük bir konuk evi bulunuyor.

George Clooney

George Clooney
George Clooney

George Clooney: ABD’li yönetmen, senarist, yapımcı ve oyuncu. Ünlü oyuncu İngiltere, İtalya, Meksika ve Laglio gibi birçok bölgede konuta sahiptir.

 

İmaj Kaynaklar:

Önerilen Yazı:

Dünyaca Ünlü Gelmiş Geçmiş En iyi Ressamlar

1melek.com