Kendinizi Sevmeniz İçin Nedenler !

Niçin Kendimizi Sevmeliyiz ? Kendinizi sevmeniz için nedenler !

Çoğu zaman hayatımızdan nefret etmek için sevmekten daha çok neden buluruz. Ve ne var biliyor musun? Hayat aslında mücadele etmemiz gereken en önemli güç.

İşte hayatınızı sevmeniz için nedenler.

1. Sahip Olduğunuz Her Şey İçin

Pek görünmeyebilir ama öyle. Nefes alıp veriyorsun ve bu yazıyı okuyabiliyorsun bu hayatta olduğun anlamına gelir.

Bu, çoğu zaman hafife alınan bir hediyedir. Yani, şu anda çok şeyiniz olmadığını düşünseniz bile, hayatınızın olduğunu unutmayın.

Ve bu, her zaman yeniden başlayabileceğiniz anlamına gelir .

2. Henüz Almadıklarınız İçin

Daha fazlası gelecek. Şimdiye kadar neler olabileceğine dair bir fikir veriyorsunuz, ama daha da fazlası olacak. Derinlerde, hayatınızda tezahür etmeyi bekleyen daha çok şey olduğunu unutmayın.

Tüm zorlukları kucakladığınız ve tüm korkularınızla birlikte yaşamınızı sürdüğünüz sürece, muhteşem, beklenmedik, güzel şeyler ortaya çıkacak ve hayatınızı sevmek için daha fazla neden olacaktır.

3. Şimdi Sahip Olduğunuz Tüm Arkadaşlar İçin

Çünkü ihtiyacınız olduğunda yanınızdadırlar. Çünkü seni yükseltirler ve seni neşelendirirler. Çünkü seni olduğun gibi seviyorlar.

Ve tabii ki onlar için de aynı şeyi hissediyorsunuz. Arkadaşlar, sıradan insanları ömür boyu birbirlerinin destekçileri haline getiren, hayatın en güzel yanlarından birisidir.

4. Yaşamınız ve geçmişiniz. 

Geçmişteki her yolculuk, daha iyi bir şeyin provasıdır.

Bazen öyle görünmeyebilir, ama gerçekte, tüm yerler, tüm insanlar, şu ana kadar yaşadığınız tüm deneyimler, sevmek için nedenler bulmaya devam ettiğiniz sürece neler olabileceğini size göstermek için oradadır. Bu senin hayatın.

5. Hayatına Alacağın Arkadaş

Hayatında her zaman bir arkadaş için daha yer vardır. Henüz o kişiyle tanışmadın. Ama o oradadır ve er ya da geç, gelecekteki karşılaşmanızdan yeni bir arkadaşlığın doğum sancıları başlamıştır.

Yani, şu anda kendinizi yalnız hissediyor olsanız bile, umudunuzu kaybetmeyin. Yolunuza devam edin ve büyülü bir şeyin ortaya çıkmasına hazır olun. İşte o zaman sihir gerçekleşir, her neyse, sadece ona hazır olduğunuz zamanı bekleyin.

6. Uymadığınız Tüm Kötü Tavsiyeler 

Çünkü bu size biraz zaman kazandırdı, belki paradan, belki de şu andaki hayatınızdan. Bazen bir tavsiyenin mevcut durumunuzu iyileştirip kötüleştirmeyeceğini o anda yargılamak zordur.

Sadece geriye dönüp baktığımızda, çoğu zaman sadece farklı bir yol izleyerek çok daha iyi durumda olduğumuzu fark ederiz. Şu anda sahip olduğunuz hayatı sevmek için bir neden daha, tam da bu anda.

7. Tüm Güzel Anılar İçin

Çünkü onlar hayatın güzel olabileceğinin kanıtıdır. Elbette onlar geçmişteydiler, artık yoklar, ama bir noktada onlar yaşadığın gibi sizin hayatınızın ta kendisidir.

Hayatınızın bu güzel görüntülerini kendinize yakın tutun ve şimdi yaşadıklarınızın gelecekte bir noktada güzel anılar yaşatmasına izin verin, neşeyle bakabileceğiniz bir şeyler olacağına inanın ve güvenin.

8. Sevdikleriniz İçin

Çünkü tek yapmanız gereken onlar hakkında düşünmek ve bu duygu ile kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Çünkü sana güveniyorlar. Çünkü seni seviyorlar Çünkü onlara iyilik diliyorsunuz ve daha iyisini yapmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Hayatınızı sevmeniz için tüm nedenler arasında, bu en kolay ve – muhtemelen – en yaygın olanıdır. Yine de, hayatımızın kesintisiz fırtınasında, bazen bu insanların ne kadar önemli olduğunu unutuyoruz.

9. Unuttuğunuz İnsanlar

İstedikleri zaman geri gelebilecekleri ve hayatınızı hiç beklemediğiniz anda zenginleştirebilecek kişileri düşünün. Hayatımızda o kadar çok insan var ki, bazıları sadece birkaç dakikalığına yolumuzu kesiyor, ancak güçlü, güçlü izler bırakıyor.

Belki bazılarını unuttun. Tamam. Hâlâ oradalar, ortaya çıkmayı bekleyen güzel bir sürpriz gibi. Böyle bir şeye zaten hazırmışsınız gibi yaşamaya çalışın.

10. Yaptığınız İş İçin

Bu senin başkalarına armağan olduğu için önemli. Pek bir şey yapmıyorsun gibi düşünebilirsin, ama bu sadece senin bakış açın. Diğer taraftan, işler çok farklı olabilir – ve neredeyse her zaman – çok farklı: Yaptıklarınıza bağlı olan insanlar var.

Bunun için kendine minnettar ol.

11. Güzel Geziler İçin Henüz Başlamadınız

Belki şimdi yerleştiğinizi düşünüyorsunuz, belki de seyahat etmek size göre değil. Ama her gün gezilere çıkıyoruz. Bazen parkta yürümek bile çok güzel, heyecan verici bir yolculuğa dönüşebilir.

Bunun için benim yazdıklarıma güven. Hemen dışarı çık!

12. Emin Olmadığınız Her Şey İçin

Çünkü bu, size meydan okuyacak, sizi rahatlık alanından çıkaracak ve nihayetinde sizi dönüştürecek bir şeyiniz olacağı anlamına geliyor. Belirsizlikler, hayat haritanızdaki rastgele noktaları kaplayan bu büyük, siyah alanlardır.

Onlara tam hızda saldırmak, bir strateji oyunundaki alanları ortaya çıkarmak gibidir. Korkutucu ve riskli olacak ama zaman ayırmaya değer.

13. Hala Hatırladığınız Güzel Günlerin Doğumu İçin

Gün doğumunda sihirli bir şey var. Karanlığı nazikçe kovalayan ışığın saf gücü, yeni şeylerin ortaya çıkması ve yeni deneyimlerin başlaması için alan sunar.

Her şafağın doğuşunda onu izleyin birkaç kez deneyin bundan keyif almaya bakın, gün doğumu hayatınızı sevmek için en iyi nedenler arasındadır.

14. Keyifli Gün Batımları

Gün doğumu büyülü ise, her şeyi ve her şeyi yeniden canlandırıyorsa, gün batımları bizi karanlığa yumuşak bir şekilde itiyor ve hipnotize ediyor, günün sonunu nazikçe kabul ediliyor ve umuda uyanmak için uyuyorsunuz.

Sonlar, göründüğü kadar mantıksız olduğu kadar da hayatın bir parçasıdır. Hazırlıklı olun ve tadını çıkarın.

15. Yarının Gün Doğumu Yeni Gün

Günün ilk ışıkları ile bir başkasını görmeniz ne kadar şanslı olduğunuzu hatırlatmanıza yardımcı olur. Çünkü yaşıyorsun ve hayattasın.

16. Henüz Öğrenmediğiniz Şeyler

Beceriler veya sadece yaşam stratejileri olarak, ne kadar çok şey biliyor olursanız olun, öğrenmenizi keşfedilmeyi bekleyen pek çok şey vardır. Ve yaptığınız herhangi bir küçük ilerleme ile kendi “yaşamı deneyimleyen düşüncelerini” zenginleşecektir.

Ne kadar çok öğrenirseniz, “hayat soluyan akciğerleriniz” o kadar büyük olacaktır.

17. Sahip Olduğunuz Sağlık

Yürümek, diğer insanları görmek ve duymak ya da sadece kendi yaşamınızı sürdürme gibi bir güce sahip olduğunuz gerçeğini unutmayın böyle küçük nedenlere tutunun geleceğiniz bu küçük detaylar ile şekillenecektir.

Bir gün bunların hepsi son bulacak. Ama o gün henüz bugün değil.

18. Etrafınızda Görebileceğiniz Tüm Güzellikler

Bir ağaç yaprağındaki en küçük çiy damlasından binlerce yıldır ayakta kalan muhteşem sanat eserlerine kadar her yerde sınırsız güzellik var. Ve bizler güzelliğe, gözlerimizi kör edemeyiz. Ruhumuzu aydınlatıcı hem de canlandırıcı bu sebepler sizi hayata bağlayacaktır.

Dünyadaki hayatınızı sevmeniz için tüm nedenlerden dolayı, bunu güzellik için yapmak muhtemelen en ödüllendirici ve beslenmeye değerdir.

19. Çevrenizdeki Çirkinlik İçin

Çirkinlik olmadan güzelliğin ne olduğunu anlayamazsın. Her ne kadar iğrenç olsa da, çirkinlik, görmezden geldiğiniz güzelliği karşılaştırmak için size çok iyi analiz şansı veriyor.

Aslında çirkinlik yoktur, tıpkı güzellik gibi çirkinlik de nihayetinde bakanın gözünde yatmaktadır.

20. Henüz Çözmediğiniz Bilmeceler İçin

Evet, şimdiye kadar karşılaştığınız tüm bulmacalardan bahsediyorum ve hala bunları çözmenin bir yolunu bulamadınız. siz çözmemiş olsanız da, bu bilmeceler oradadır.

Sorunlar bilincinize girdiklerinde, gitmeyecekler. Öyleyse etrafta kalın ve çözümü bulmaya çalışın, haksızmıyım?

21.Cevaplanmamış Sorularınız
Sorduğunuz her sorunun cevabını bulamamış olabilirsin. Çoğu, yıllardır bir kafa karışıklığı belirsizliği içinde aklında bir yerlerde oyalanıyor. Ve bu kalıcı sorular sizi ağırlaştırıyor.

Yani cevabınızı şimdi almamış olsanız bile, asla alamayacağınız anlamına gelmez. Sadece ona bağlı kal, orada kal ve yavaşça perde kalkacak cevapsız sorular cevap bulacaktır.

22. Hayatınızdaki Küçük Şeyler
Çünkü tüm büyük şeylerin yapıldığı şey bu: birlikte özenle hazırlanmış bir milyon küçük şey. Küçük şeyler hayatınızın temelini oluşturur: sabahları temiz hava kokusu, bir gülümseme, omzunuza bir dokunuş, güzel sözler.

İyi hizalandıklarında küçük damlaların gücünü küçümsemeyin: okyanuslar böyle oluşur.

23.Şimdiye Kadar Aldığınız Tüm Cevaplar
Hayatınızı kolaylaştırdılar. Onları kullanarak oluşturduğunuz “dünya haritası” artık daha büyük, daha net ve gezinmesi daha kolay. Ve sonunda, bazı sorularınızın yanıt aldığını gösterdiler.

Bazen onlardan hoşlanmayabilirsiniz, ama er ya da geç, onları alırsınız.

24. Her Gün Aldığınız Gülümsemeler
Dışarıda, insanların arasında geçirdiğiniz ve kimsenin size gülümsemediği bir günü hatırlamaya çalışın. Bu imkansız. En çetin zamanlarda bile insanlar birbirlerine gülümseme gücünü bulurlar.

Etrafta olduğun sürece sana gülümseyen biri olacak. Çoğu zaman, hiç beklemediğin anda.

25. Yaz Yağmurunun Kokusu İçin
Kelimelerle ifade edemediğim şeylerden biri ama yine de herkes neden bahsettiğimi biliyor O harika bir şey.

26. Hâlâ Vermeniz Gereken Hediyeler
Ve hayır, (sadece) doğum günü hediyelerinden bahsetmiyorum. Becerilerinizden, yaratıcılığınızdan, anlama, ilgilenme ve destekleme yeteneğinizden bahsediyorum.

Bazı insanlar için, bir kişi olarak siz bir hediyesiniz.

27. Henüz Oynamadığınız Tüm Oyunlar İçin
Şimdi o konsol için acele etmeyin, çünkü o oyunlardan bahsetmiyorum. Arkadaşlık oyunundan, aşık olma oyunundan, diğer insanların keyif alacağı güzel şeyler yapma oyunundan oyunundan bahsediyorum.

Tüm bu oyunlar, her biri ayrı ayrı ve bir arada alındığında, hayatınızı sevmek için en zorlayıcı nedenlerden bazıları.

28.Bundan Sonra Yağacak İlk Kar
İlk karda çok saf ve neşeli bir şey var. Sanki her şey yeniden ilk aşamaya dönüyor ve biz sadece zevk alıyoruz, oynuyor ve neşelendiriyoruz. Sanki yeniden başlamak için yeni bir şansımız oluyor

Kar yağmayan bir yerde yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda, bence bu, ilk karı deneyimlemeniz için daha güçlü bir durum oluşturacaktır.

29. Bugün Sahip Olduğunuz Tüm Harika Fikirler
Belki hepsi harika değildi, ama en azından birkaçı öyleydi. Öyle olmalı.

30. Yarın Sahip Olacağınız Tüm Harika Fikirler İçin
Belki yarın harika bir fikrin olmayacak, ama bunu henüz bilmiyorsun. Bunu henüz bilemezsin, yarın ona ulaşana kadar. Sadece orada olun, hazır olun, eski bir sorunu çözmenin yeni bir yolunun ne zaman ortaya çıkacağını asla bilemezsiniz.

31. Bugünün Hediyeler için
Belki bugün hiç hediye almadın, ama bunun tek nedeni hediyenin ne olduğu hakkında sınırlı bir fikrin olmasıdır. Hayatınızı sevmek için nedenler hakkında burada infopaylasim.com sitesinde bu yazıyı okumak sana keyifli bir armağandır aslında. :) Nefes alman bile bir armağan.
Gördün mü? Bir sürü hediye.

32. Dünkü Yaşadığın Anılar
Bugün ışık tutmak için orada oldukları gibi.
Tıpkı bugün yaptığın her şeyin yavaş yavaş yarının anılarına dönüşmesi gibi.

33. Henüz Sevdiklerinize Söylemediğiniz Tüm Güzel Sözler İçin
Her zaman bir teşvik, bir destekleyici konuşma, bir daha güçlendirici konuşma için zamanın var. Her zaman.
Sevdiklerinize onları sevdiğinizi söyleyin ve bunu hissettirin.

34. Henüz Tanışmadığınız Tüm Güzel İnsanlar İçin
Dışarıda bir yerlerdeler, biliyor musun? Sadece henüz onlara rastlamadın. Ama oradalar, çok iyi olmayan insanlardan çok daha fazlalar, eğer yeterince sabrınız varsa.

35. Henüz Okumadığınız Tüm Kitaplar İçin
Çünkü onlar başka dünyalara ya da başka insanlara açılan pencerelerdir. Çay yudumlarken kahve içerken ve hikaye içine kendinizi kahraman yapmak gibi, bir çocuk ışıltılı gözleriyle, yeni bir dünya görüyor.

36. Henüz Doğmamış Zorluklar İçin
Şu anda içinde olduğun yer ne kadar güzel olursa olsun, bir noktada bazı şeyler değişecek. Hayatın ta kendisine yeni bir meydan okuma ortaya çıkacak ve bu zorluğun üstesinden gelmek için senin yeniden doğuşun gerekli. Sen güçlüsün

O anları kucakla, onlar senin yeniden doğuşun.

37. Henüz Duymadığınız, Yazmadığınız veya Hayalini Kuramadığınız Hikayeleriniz Olacak
Hayatınızdaki her hikayenin merkezinde, canlanan keşfedilmeyi bekyleyen o kadar güzel şeyler varki ;, Sen hayatındaki tüm hikayelersin.
Çünkü tüm bu hikayelerin ortak bir noktası var: ana karakter, yani sen.

38. Her Sabah Aynadan Sana Bakan Kişi İçin
O kişi çok değişiyor, değil mi? Görünüşe göre günler önce o kişi sadece bir çocuktu ya da bir gençti. Şu yüze bak. Her gün yeni biri oluyorsun.

O yüzün yarın nasıl görüneceğini ve neler başaracağını merak etmiyor musun?

39. Kalbinin Sevgiyle Dolup Taşması İçin
Çünkü bu duygu senin yaşamında ilerlemeni sağlar. Anne babanızın da kalbinde ki bu his, varlığınızı sağlayan ve siz doğduktan sonra sizi hayatta tutan ve çocuklarınızı var eden onları kendi yolculuklarında ileriye iten de aynı duygudur.

40 Tüm Gerçekleşmemiş Rüyalar için
Böylece rüyalarını dilersen doğrudan yaşamak bu yolda çalışmak için bol bol zamanın olabilir.

41. Fethettiğin Her Kişisel Özgürlük İçin
Bu kişisel atılımları yılanlar tarafından dökülen deri gibi görselleştirmeyi seviyorum. Bir yılan her zaman eski halini aştığında, kelimenin tam anlamıyla eski derisinden çıkmak zorundadır. Hepimiz, biri diğerinin önünde sıralanmış bu eski benlikleri geride bırakıyoruz.

Öyleyse, geçmişe göre biraz daha özgür olduğumuz tüm bu anlarda – uygun gördüğünüz şekilde öfke ya da neşe içinde – geriye bakmanın neşesi, hayatınızı sevmek için en ödüllendirici nedenlerden biridir.

42. Şimdiye Kadar Oluşturduğunuz Her Şey İçin
Çünkü yaptığınız her küçük şeyin içinde sizden bir şeyler var. Şunu çizin: Oluşturduunuz her küçük şeyin içinde bir miktar siz varsınız . Yani, bir şekilde, yarattığın her şey yaşadığı sürece yaşamaya devam ediyorsun.

43. Gelecek Her Baharın Kokusu İçin
Hayatınızı sevmeniz için tüm nedenler arasında, bence bu en önemliler arasında olabilir, ama çok güçlü bir düşünce. Her baharda tezahür etmeye yeniden başlar bu duygular, sanki yeniden yarattılmışcasına bu yenilenme, canlanma, yeniden doğma titreşimi verir hepimize. Ve buna direnemezsiniz, bu döngü sizi hayatınızın bir sonraki bölümüne iter.

44. Her Yazın Enerjisi İçin
Çünkü o enerji, var ettiğiniz ya da denediğiniz tüm güzel şeylere götürür. Sanki bahar bu yeni bağlama karışmış gibi, artık yeniden doğuşla ilgili değil, öz değerlendirme, kişisel güç hakkında, bazı şeyleri yeni bir kombinasyona taşımakla ilgili.

45. Her Sonbaharın Duyguları İçin
Çünkü o boşlukta, hem yarattığınız şeyin tadını çıkarmaya hem de onu bırakmaya hazırlanabilirsiniz. Ve bu süreçte, kendinize, aynı zamanda sizi mutlu eden ve uzaklaştığını gördüğünüz için üzen tüm duygusal ve pozitif düşünceleri deneyimleme izni verirsiniz.

46. Her Kışın Soğuk Güzelliği İçin
Dünyayı örten üzerinde o beyaz, sonsuz battaniyenin altında yeni bir yaşam hazırlığı, enerjileri toplama ve onları yeni bir çabada birleştirmenin yeni bir süreci var. Tıpkı bazen hayatımızda bir süre hareketsiz oturmamız, geçmişi bırakıp bir sonraki aşamayı sessizce hazırlamamız gerektiği gibi.

47. Başkalarının İçinde Henüz Keşfedilmemiş Tüm Güzellikller İçin
Çünkü birisinin sizi ne zaman güzel bir sözle, yardım eli ile ya da sadece bir gülümsemeyle şaşırtacağını asla bilemezsiniz.

48 Her Gün Dünyanızı Şekillendiren Tüm Fantastik Renkler İçin
Fiziksel terimlerle düşünürseniz, görüşümüz çok küçük bir bant genişliğini kapsıyor: kızılötesi veya X-ışınlarında göremiyoruz. Büyük titreşim ölçeğinde sadece küçük bir aralık.

Yine de, bir Dali resmini gördüğümüzde ya da bir Picasso’dan ortaya çıkan kıvrımlı dünyayı, hatta İspanya’daki yaz denizinin rengini gördüğümüzde aldığımız uyum hissi , bizi keyifle heyecanlandırmaya yetiyor.

49. Şimdiye Kadar Dinlediğiniz Harika Müzikler İçin Hayatınızı Sevin
Müzik, gerçekten düşünürseniz, açıklanamaz bir faaliyettir. “Duygulara önceden tahmin edilebilir şekillerde dökülen, matematiksel dizilerle renklendirilmiş uyum” olarak açıklanabilir

Müzik, maneviyata en yakın faaliyetlerden biridir. Ben de “ruhunuzun büyümesine yardım etmek” anlamında bu seçeneği ekliyorum. Bu hayatta müziği deneyimleyebildiğimiz için çok mutluyuz. Müzik ruha gıda veren önemli bir etkendir.

50. Şimdiye kadar tanıştığınız Tüm Bilinçli Varlıklar İçin
Onlar tam anlamıyla sizin tüm evreninizdir. Bu yazının bu ilk versiyonunda, “tanıştığınız tüm insanlar için” yazdım, ancak o zamandan beri işler değişti. Şimdi her hisseden varlığın sizinle paylaşacak bir şeyleri olduğunu ve onlarla paylaşacak bir şeylerinizin olduğunu düşünüyorum.

Ve temelde hepimiz aynı filmdeyiz.

51. Yüzünüzdeki Basit Rüzgar Hissi İçin
Çünkü bunu bir daha hissedip hissetmeyeceğinizi kesinlikle bilemeyebilirsiniz. Buna ömür yetermi bilmiyoruz bu sebeple anı yaşayın rüzgarı hissedin.

• Kendini seven insanlar başka insanların hayatlarından feyz alır, ancak fesat bir şekilde başka yaşamları kıskanmaz. Kendi yaşamını kaliteli bir hale getirmek istediği için aile yaşantıları da çok daha başarılıdır. Hatta uzun evliliklerin sırrı dahi bu olabilir. Kendini işe yarar ve özel hisseden insanların, hayata karşı duruşları çok daha diktir. Bu durum evlilik gibi uzun bir süreçte de kendini göstermektedir.

52. Birine güzel bir şey söyle​

Aynen öyle. Birden bire. Bilinmeyen birini seç ve güzel bir şey söyle. İlk sürprizden sonra, ifade ettikleri maskesiz neşe ve minnettarlık sizi şaşırtacak. Kabul et, sen de bunu seversin, değil mi?

1melek.com