Lenovo Vibe K5/K5 Plus Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır

Akıllı telefon endüstrisinin yükselen firmalarından olan Lenovo’nun Vibe K5 ve Vibe K5 plus modelinin Andorid 7.0 Nougat sürümüne nasıl güncelleyeceğinizi öğrenmeden önce telefonunuzu biraz tanıyalım.

Lenovo’nun son zamanlarda çıkardığı en popüler akıllı telefonlardan olan Vibe K5 ve Vibe K5 Plus cihazlarının ekranları birbiriyle tamamıyla aynı. Ekran, batarya ömrü ve tasarım olarak neredeyse aynı olan iki telefonun birbirinden ayrıştığı tek nokta ise kullanılan işlemci. Lenovo firması Vibe K5 cihazı için Snapdragon 415 işlemci kullanırken Vibe K5 plus cihazı için Snapdragon 617 işlemci tercih etmiş durumda ancak her iki telefonda kullanıcılarına oldukça iyi performans sunuyor.

Android 5.1 Lollipop ile kullanıcılara sunulan Vibe K5 Plus SD kart ile arttırılabilir bir hafızaya, 1080 x 1920 ekran çözünürlüğüne ve piksel başına yaklaşık olarak 441 ppi’lik kalite sunuyor. Vibe K5 cihazında ise 720 x 1280 piksellik bir ekran ve piksel başına 294 ppi’lik bir kalite kullanıcılar için oluşturulmuş durumda. 2 GB RAM ise yine iki telefon için de aynı olan özelliklerden.

Bu kılavuzda ise neredeyse tamamıyla aynı olan Lenovo Vibe K5 ve Vibe K5 Plus modellerinin Android 5.1 Lollipop’tan Android 7.0 Nougat işletim sistemine nasıl güncelleneceğini açıklamaya çalışacağız.

Başlamadan önce

 • Güncelleme sırasında telefonunuzun kapanması işlemin yarıda kalmasına ve ciddi sorunlara yol açabilir, şarjınızın yeterli olduğundan emin olun.
 • İnternetten indireceğiniz güncelleme paketinin düzgün şekilde edinilebilmesi için cihazınızın kaliteli bir internet bağlantısına bağlı olmasını sağlayın.
 • Cihazınızı güncellemeden önce full yedek almayı gerçeklelebilecek her türlü olumsuzluğa karşı unutmayın.
 • Güncelleme süresince telefonunuzu kullanamayacağınızı unutmayın ve bu nedenle güncelik işlerinizi hallettikten sonra yapacağınız güncellemenin akşam veya gece saatlerine denk gelmesini sağlayın.

Lenovo Vibe K5 ve Vibe K5 Plus Android 7.0 Nougat güncellemesi nasıl yapılır

 1. Öncelikle telefonunuzun ana menüsünü açın ve ayarlar uygulamasına giriş yapın.
 2. Ayarlar uygulamasının en aşağıdaki sekmesinde Telefon Hakkında seçeneğini bulup üzerine hafifçe dokunun.
 3. Telefon hakkında kısmına giriş yaptıktan sonra karşınıza Sistem Güncellemeleri yazılı bir sekme çıkacaktır.
 4. Sistem güncellemeleri sekmesine hafifçe dokunduktan sonra giriş yaptığınız ekranda sistem güncellemelerini kontrol et yazılı bir butonla karşılaşacaksınız.
 5. Sistem güncellemelerini kontrol etmek için bu butona tıklayın ve Android 7.0 Nougat güncelleme paketinin denetlenmesini bekleyin.
 6. Gerekli denetleme yapıldıktan sonra cihazınızın Android 7.0 Nougat için uygun olması halinde karşınıza ilgili paket çıkacaktır, indir butonuna dokunun.
 7. Android 7.0 Nougat güncelleme paketini indirdikten sonra üzerine tıklayın ve gösterilece kkullanım şartlarını okuyup kabul edin ve yükle butonuna tıklayın.
 8. Yükle butonuna tıkladıktan sonra cihazınız bir kez yeniden başlatılacak ardından Android 7.0 Nougat işletim sistemi sürümüne yükseltilecektir.
1melek.com