PVC Kapı Pencere Ömrü Ne Kadar?

PVC kapı pencere ömrü ne kadar ( kaç yıl )​ Pvc pencere ve kapıların ömrü on (10) senedir. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan tesbit budur. Yeni nesil PVC pencereler, 50 yılın üzerinde bir hizmet ömrü sunmaktadır.

PVC pencere fiyatları olarak avantajlar sunar. Ahşap pencereler PVC pencerelerden yaklaşık, %20-30 daha pahalıdır . bununla birlikte, alüminyum pencerelere de oranla %30 daha az maliyet gösterir. 50 yıldan fazla süren kullanım ömrü boyunca, yüksek enerji tasarrufu potansiyeline ve az bakıma ihtiyaç duyar. Tüm bunlar göz önüne alındığında bu düşük maliyet de büyük kolaylık sağlar.

PVC ürünlerinin ömrü ne kadardır?

PVC kapı pencere ömrü ne kadar ( kaç yıl ) Kullanılan kimyasallar özenle bertaraf edildikten sonra, güçlü bir yalıtım ürünü olarak üretilir. PVC için, uzun bir kullanım ömrü oluşturuyor. Bazı markalar 50 sene garanti verirken, bazı markalar süreyi daha kısa ya da daha uzun tutabiliyor. Teorik olarak oldukça uzun süreli kullanım alt yapısı bulunan PVC ürünlerinin ömrü resmi olarak 10 yıl ile sabitlenmiştir. Peki pvc pencere ve kapıların ömrü yapılan çalışmalarca belirlenmiştir. Bilim, Sanayi ve Teknoloji bakanlığı tarafından tespit edilen ve önerilen kullanım ömrü 10 senedir. Tabi markaların garantili ürünlerindeki süreler çok daha değişken olabilir.

PVC KAPI PENCERE ÖMRÜ NE KADAR?​

PVC kapı ve pencerelerin ömrünün uzun ömürlü hizmet edebilmesi için kurallara uygun kullanılması gerekiyor. Her üründe olduğu gibi plastik ve malzemelerinin de kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var. Bunlar kapı ve pencerenin montajından başlayarak kullanım süreci içerisinin tamamını kapsamaktadır. Kapı ve pencerelerde kullanım ömrünü etkileyecek olan en önemli konuların başında montajı geliyor. Yani bu malzemelerin takılmış olduğu doğrama kalitesiz ve kötü ise ! Montajı yapan kişinin becerisine göre malzeme çok uzun yıllar kullanılabilir. Ancak kapı ve pencereyi takan usta bu işi bilmiyorsa bu durumda ömrü de olması gerekenden çok daha kısa olabilir.

PVC kapı ve pencerelerin ömrünü belirleyen bir diğer husus montaj esnasında kullanılan malzemedir. Montaj sırasında vidalar arasındaki aralık ve oturtulduğu mermere tutunmasını çok iyi hesaplamak zorunda. Bunun yanı sıra ürünün dış bölümüne çekilecek olan izolasyon malzemelerinin de silikonize olup olmaması etkiler. Kapı ve pencerelerin duvar ile malzeme arasının iyi bir şekilde doldurulması ve boşluk bırakılmaması gerekiyor. Ustalıkla ilgili son olarak ise çıtalar montaj sırasında köşe birleşim noktasına dikkat edilerek birleşmesi gerekiyor. Evet buraya kadar kaliteli bir malzeme olsun ya da olmasın ustalığın kapı ve pencere ömrüne ne kadar etkisi olduğun anladık. İsterseniz buradan sonra PVC kapı ve pencerenin genel olarak ömrünün ne kadar olduğunu ele alarak devam edelim.

PVC kapı pencere ömrü ne kadar ( kaç yıl ) Her yapının bir ömrü vardır. Yapılar hiç bakım yapılmadan da 40–50 yıl bozulmadan ayakta kalabileceklerdir. Ancak PVC pencere ve kapıların ömrü bu süreden de fazla olabilirler. Kapı ve pencerenin sürekli olarak kullanımda olduğunu düşünürseniz burada bir takım bakım gerektiren bölümler vardır. Kapı ve pencere kolları sürekli olarak baskıya ve güce maruz kalırlar. Bundan dolayı bir müddet sonra bu bölgelerdeki vidalarda gevşemeler meydana gelebilir. Bu vidalar sıkılmaması halinde fonksiyonlarında yetersizlikler olabilir. Bunun için bu şekilde bir durumla karşılaşıldığında vidanın sıkılması sorunu ortadan kaldıracaktır. How Long do PVC-U Windows Last?

Uzun ömürlü kullanımlar​

Yapılan her çalışmada, ürünün uzun ömürlü kullanımlara ulaşması ve bu kullanımların bizleri de etkileyerek büyümesi ön plana çıkar. Pvc kullanımı ile ilgili karşılaşacağınız her fırsatın ve geleneksel yeniliğin içinde, daima size özel bir ayrıcalık ve ayrıntı olduğunu görebilirsiniz. Bu ürünleri montaj yapıldıktan sonra rahatlıkla kullanılabilirsiniz. Bu ürünler, gerçek bir ürün malzemesine sahip olduğu için size daha rahat ve hızlı bir yaklaşım sunacaktır.

Pvc Pencere Fiyatları » Pvc Forum Bu makalemiz ilginizi çekebilir.

Yorum yapın

1melek.com