Pvc Koku Yapar Mı ?

Pvc Koku Yapar mı ? Pvc Kapılar ve pencereler katı halde bulunurlar. Dolayısıyla oda sıcaklığı olması durumunda içerisinde herhangi bir gaz birikmesi oluşmaz. Bunun yanı sıra PVC profillerinin takılmış olduğu bölgelerde koku oluşması kesinlikle söz konusu değildir.

Pvc Kapı Pencere Koku Yapar mı ?

Yapılan testlere göre PVC kapılar ve pencereler kesinlikle su geçirmezler bu ürünler sızdırmazlık açısından mükemmel sonuçlar verir. Pvc koku yapar mı ? Odanız uzun süre havasız kalırsa içeride devir daim olmayan hava rahatsız edici boyuta ulaşabilir. İster yaz isterse kış olsun arada bir odayı havalandırarak içeriye sağlıklı temiz hava girmesine izin verin. Bu ürünlerin koku yapmaması için aynı zamanda temiz ve bakımlarının da yapılmış olması gerekir. Burada anahtar kelime olan temizlik ve bakım işleminin nasıl yapılacağını da aşağıda sizler için açıklıyoruz. ( Pvc Kapı Pencere Nasıl Temizlenir)

 

PVC Bakımı ve Temizliği​

 

PVC Bakımı ve Temizliği​

Pvc Koku Yapar mı ? PVC’ler montaj edildikten sonra etrafının da düzenlenmesi gerekir. Bu durumda yapılacak sıvama işleminin tamamlanmasının ardından boya badana işlemleri yapılır. PVC’ler üzerinde boya ve sıvadan meydana gelebilecek olan zararın önlenmesi için koruyucu folyo vardır. Bu folyoları montajdan hemen sonra kaldırın. Koruyucu folyoları kaldırmayı unutursanız ? Uzun süre güneş ışığına maruz kalan folyolar adeta profil ile kaynaşmış olur. Bundan dolayı da çıkarılması güç ve imkansız olabilir

Profil üzerine yapılmış olan bir boya ya da sıva parçası varsa bu parçaların çıkarılma işleminde kazınmaması gerekir. Bunun içinde kullandığınız deterjanların aşırı partiküllü olmaması gerekir. Seçim olarak ise sıvı ya da krem formundaki temizleyicileri seçmeniz gereklidir. Housecleaning & Home Maintenance : Cleaning PVC Plastic

PVC’lerinize güçlü çözücü ve ağartıcılar asla dökmemelisiniz. Bu tür ürünler malzemeye zarar verecek kısa sürede deforme olmasını sebep olacaktır. Pencere ve kapılarınız üzerinde yağmura karşı su tahliye kanalları mevcuttur. Bu kanalların kontrol edilerek içinin temizlenmesi gerekir.

PVC’lerinizin bakımını temizliğini ve havalandırma yaptığınız zaman PVC’lerde koku olması söz konusu değildir.

Yorum yapın

1melek.com