Rüyada Abdest Almanın Anlamı Ve Yorumu

Bir kimse rüyada abdest almanın anlamı ferahlığa işarettir. Bazı zamanlar ise ileri gelen kişiler tarafından rüyayı görenin ihtiyaçlarının karşılanacağı şeklinde de yorumlanabilir. Rüyada temiz/pak bir suyla abdest aldığını gördüğünüzde bu durumu emelinize kavuşacağınız olarak da yorumlayabilirsiniz. Tüm dinlerde rüyada abdest almak, güzelliklere, ALLAH(c.c) tarafından korunmaya işaret etmektedir.

Rüyada Abdest Almanın Anlamı Ve Yorumu

Rüya yorumlama ilmine göre rüyasında soğuk bir mahzende abdest aldığını gören birinin, çalınan eşyasını yakın bir zamanda bulacağına işaret eder. Ayrıca rüyasında abdest aldıktan sonra namaza durmak, kendisini hüzünlendiren, kederlendiren bir durumdan tez vakitte kurtulacağına, Allah(c.c.)’ya hâmd-ü senalar ettiğine delalettir.

Rüyada Abdest Almak

Rüyada Abdest Almanın Anlamı Ve
Rüyada Abdest Almanın Anlamı

Rüyasında abdest almaya caiz olmayan bir cisim veyahut eşya ile abdest aldığını görmek, arzu ettiğinden yoksun olacağına, mihnet ile meşakkat içerisinde olup bu durumdan kurtulmayı beklemeye işarettir. Normal hayatında tüccarlık mesleğini icra eden bir kimsenin rüyasında abdestsiz namaz kıldığını görmüşse, sermayesiz mâl kazanacağına delildir. Rüyasında döşeğinde abdest alıp ayağa kalkmadığını ve ağır bir hastalık içerisinde olduğunu görmek, hanımından veya dostundan ayrılacağı şeklinde yorumlanır. Diğer taraftan bazı yorumculara göre rüyada abdest almanın anlamı rüyayı gören kişinin aldığı emaneti vereceğine, olan borcunu ödeyeceğine veyahut bir olaya şahitlik edeceğine işaret etmektedir.

Rüyada daha önce hiç görmediği bir kişinin yanında abdest aldığını görmek, üzüntüye, dert ve kedere, kendi hanesinde abdest aldığını görmek ise evinde uzun bir müddet ikamet etmeyeceğine delalettir. Rüyasında berrak ve pak suyla abdest aldığını görmek, korktuğu her neyse ondan kurtulacağı, hastaysa iyileşeceği, borçlu durumdaysa borcundan kurtulacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Abdest Almanın Anlamı Ve
Rüyada Abdest Almanın Anlamı

Rüyasında sıcak su ile abdest aldığını gören bir kimsenin, istemiş olduğu veya yapmakta olduğu bir işin zorlaşacağı, rüyada alınan abdesti tamamladığını görmek, yapmayı planladığınız işlerde başarılı olacağınıza işarettir. Rüyada cünup olduğu halde abdest aldığını gören biri, bir hayli zor olan işi yapmak zorunda kalacağı şekilde yorumlanır. Rüyasında abdest aldıktan sonra eliyle abdest aldığı sudan içtiğini görmek, hayır ve hasenata, malına –mülküne bereket,, hastalığına şifa, korkularından kurtulacağı ifade edilir.

Rüyada Abdesthane Görmek

Bir kimse rüyasında abdesthane görürse, kendinin define, mal veya mülke delalet eder. Bundan sebepten rüyasında abdesthaneyi süpürdüğünü görmek, fakirliğe işarettir. Biri rüyasından abdesthanenin dolup taştığını, akıp gittiğini ve abdesthanenin eşyalarının zarar gördüğünü görürse, kendisine üzüntü, keder, ve sıkıntı içerisine düşeceğine işarettir.

Kendisinin yüz numaraya düştüğünü ve oradan çıkamadığını görmek, hapsedileceğine delalettir. Rüyasında abdesthaneye su döktüğünü görmek, taşları yıkamak ise hastalığına şifa bulacağı şeklinde ifade edilir. Ama bir kimse rüyasında abdesthane kapına kilit vurup kapıyı kilitlediğini görmek, kendi hanesinden birinin ayrılacağına delalettir. Rüyasında küçük abdestini yaparken gören kişinin endişesi, hüznü ve derdinin son bulacağına işarettir.

Yorum yapın

1melek.com