Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma

Ziraat Bankası sim kart blokesi kaldırma işlemi ATM’ler kullanılarak en fazla 1 dakika içerisinde gerçekleştirmek mümkündür. Cep telefonlarında kullanmış olduğunuz internet bankacılığına tanımlanmış olan SIM kartın herhangi bir nedenden dolayı değiştirilmesi sonrası sim kart banka tarafından bloke edilir. İnternet bankacılığında girebilmek için Ziraat Bankası sim kart blokesi kaldırılması gerekmektedir. Sim kart blokesi gerçekleştikten sonra yapılacak tek işlem Ziraat Bankası ATM’leri ne Ziraat Bankası kredi kartı ve banka kartını yerleştirerek sim kart bloke kaldırma işlemini yapmaktır. İşte 2021 yılı için en güncel detaylar

Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma ATM’den nasıl yapılır?

Ziraat Bankası internet bankacılığına entegre edilmiş olan sim kartınızı değiştirdiğiniz için ya da farklı bir cep telefonu operatörüne geçtiğiniz için SIM kartınız iptal olmuş yani bloke edilmiş olabilir. Bloke edilen SIM kartın tekrar aktif hale getirilebilmesi yani banka internet tanımlama işlemini yapılabilmesi için yapılacak tek işlem Ziraat Bankası ATM’si üzerinden bloke işlemini kaldırılmasıdır.
Peki Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işleme ATM üzerinden nasıl yapılır?

ziraat sim bloke kaldırma aşamaları 2021

3 adımda Ziraat Bankası sim kart blokesini kaldırma

Bu oldukça basit birkaç adımdan oluşan bir işlem olacaktır. Herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sine giderek Ziraat bank kartınızı ATM yerleştiriniz.
Birinci adım: Ziraat Bankası kredi kartınız ya da banka kartınızı ATM yerleştiriniz.
İkinci adım: şifrenizi geldikten sonra kart bloke iş yerlerine giriniz.
Üçüncü adım: mobil şube işlemleri menüsünde sim kartınızı aktifleştirmeniz seçeneğini tuşlayarak Yeni sim kartınızı bankaya tamamlayabilirsiniz.

Bu işlemler sonrasında Ziraat Bankası sim kart bloke kaldırma işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.


Ziraat Bankası sim kart blokesi kaldırma 2021

Birçok banka müşterisi cep telefonu numarasını diğer operatörleri taşıdığında internet bankacılığına giremediğini fark eder. Ama internet bankacılığına girememesinin nedeni olarak SIM kartının bloke olduğunu çoğu zaman uzun bir süre fark edemez. Genelde müşteriler Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak bu bloke işleminin kaldırılabileceğini düşünür; fakat sim kart bloke kaldırma işlemi müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirilemez.

Ziraat Bankası sim kart blokesi kaldırma için yapılabilecek tek yöntem ve en hızlı yöntem: Ziraat Bankası ATM’leri ne gidilerek kart yerleştirip kart menüsü işlemlerinden şifre duş aldıktan sonra sim kart bloke kaldırma işlemleri yapmaktır.

Ziraat Bankası ATM’den SİM Bloke Kaldırma

Ziraat SIM kart kaldırma nasıl yapılır?

Bazı müşteriler banka şubesine giderek SIM kartının blokesini kaldırılmasına isteyebilirler. Özellikle gençlere dışında yani telefon üzerinden bu işlemleri yapamayan ATM üzerinden bu işlemler yapamayan banka müşterileri internet bankacılığına giriş yapamıyorum direkt banka birilerinden yardım istemektedirler. Ama sim kart blokesi kaldırma noktasında hiçbir banka görevlisi bu noktada müşteri destek olamazlar. Sadece banka güvenlik görevlisi ya da herhangi bir banka görevlisi dışarıdaki ATM’den size sim kart blokesini nasıl kaldıracağını dair bazı yönlendirmelerde bulunabilir bunun haricinde banka içerisinde herhangi bir işlem yapılamaz.
Bu yazımızda ATM’den Ziraat SIM bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır, nereden yapılır internet bankacılığından yapılıp yapılamayacağına ve atm’lerden sim kart bloke kaldırma işleminin detaylı bir şekilde nasıl yapılacağını belirttik.

Yorum yapın

1melek.com